Ocieplanie pianą

Ocieplanie pianką PUR-jak to działa?

Pianka PUR, czyli pianka poliuretanowa jest materiałem izolacyjnym służącym do wykonywania izolacji budynków – dachów, poddaszy, ścian i fundamentów. Powstaje na bazie dwóch głównych składników, które za pośrednictwem specjalistycznej aparatury-reaktora, są przetwarzane i natryskiwane na izolowaną powierzchnię na budowie

Pianę PUR dzielimy na dwa główne rodzaje: piana otwartokomórkowa-stosowana głównie w budownictwie mieszkaniowym i piana zamkniętokomórkowa-znajdująca zastosowanie głównie w rolnictwie i przemyśle.

Ocieplanie pianą i sam proces nakładania pianki PUR nie należy do prostych, wymaga wiedzy i doświadczenia. Fundamentalną zaletę izolacji pianką PUR stanowi fakt, iż pozwala docierać do najbardziej niewygodnych i najmniej dostępnych miejsc. Zupełnie odwrotnie niż jest to w przypadku bardziej tradycyjnych metod iozlacji.

Kolejnymi zaletami jest szybkość ocieplania (średniej wielkości poddasze można ocieplić nawet w kilka godzin) oraz waga (pianka PUR jest bardzo lekka, przez co nie obciąża konstrukcji budynków). Bardzo ważna (szczególnie jeżeli chodzi o ocieplanie poddaszy) jest jej odporność na wilgoć.

Ocieplanie pianką PUR: podlaskie, warmińsko-mazurskie, mazowieckie


Obniż swoje rachunki za prąd, węgiel lub gaz nawet o 50%
Zajmiemy się profesjonalną izolacją Twojego budynku, która zapewni Ci komfort cieplny zimą, a latem uchroni przed upałami.
Skontaktuj się z nami, aby otrzymać bezpłatną wycenę.

<formularz kontaktowy>

Sprawdzimy stan i specyfikę Twojego budynku
aby dokonać obliczeń i dobrać najbardziej dopasowany oraz skuteczny rodzaj ocieplenia.
Wykonamy profesjonalne ocieplenie
do którego wykorzystamy najlepsze dostępne materiały, specjalistyczne urządzenia oraz umiejętności doświadczonych fachowców.
Zyskasz 25 letnią gwarancję trwałości
dzięki której będiesz miał pewność, że ocieplenie posłuży Ci przez wiele długich lat.

Ocieplanie pianą PUR – dlaczego to Ci się opłaca?

Zatrzymasz ciepło

Pianka PUR charakteryzuje się bardzo wysokim współczynnikiem utrzymania ciepła. To oznacza, że po jej zastosowaniu temperatura o wiele łatwiej będzie zatrzymać ciepło w domu, a wraz z nim Twoje pieniądz

Zabezpieczysz się przed gorącem

Ten sam czynnik sprawi, że gdy w lecie na dworze będzie panował upał – w Twoim budynku zagości przyjemny chłód.

Zyskasz ciszę i spokój izolacje pianą PUR, poza udowodnionymi właściwościami termoizolacyjnymi, są również doskonałym środkiem wygłuszającym. Jej działanie zauważysz w szczególności, gdy mieszkasz w ruchliwej i głośnej okolicy, od której chcesz się odizolować.

Przewiń do góry
Call Now Button