Naprawa izolacji celulozą-jak to działa?

We współczesnym budownictwie duży nacisk kładzie się na skuteczność izolacji termicznej. W naszym klimacie, gdzie przez niemal pół roku ponosimy koszty ogrzewania, a latem potrafią doskwierać nam upały jest to szczególnie ważne- zarówno pod względem komfortu użytkowania jak i ekonomicznym. Jeżeli masz problemy z dużymi rachunkami, najprawdopodobniej lekiem na to jest naprawa ocieplenia poddasza.
Najczęstsze przyczyny nieskutecznej izolacji:
- Błędy wykonawcze (nieszczelności, mostki termiczne)
- Zbyt cienka warstwa izolacji
- Osunięcie się izolacji
- Działalność szkodników (naprawa poddasza po kunie)
- Starzenie się izolacji pod wpływem wilgoci
Dzięki technologii jaką jest wdmuchiwanie celulozy jesteśmy w stanie naprawić niskim kosztem większość przegród w Twoim domu. Zaletą tej metody jest fakt, że podczas naprawy ocieplenia poddasza nie musimy demontować płyt gipsowo-kartonowych. Nasza praca polega na nawierceniu niewielkich otworów, przez które pod ciśnieniem wdmuchujemy granulat wełny celulozowej. Wełna celulozowa skutecznie wypełnia wszelkie szczeliny i ubytki w izolacji. Dzięki temu nie tylko eliminujemy mostki termiczne ale także poprawiamy parametry izolacyjne dla całej przegrody. Im lepsze parametry, tym więcej ciepła pozostaje w domu!
Zimno na poddaszu? Wykonaj badanie kamerą termowizyjną.
Głównymi objawami charakteryzującymi źle ocieplone poddasze są niska temperatura na poddaszu oraz pleśń I wilgoć pojawiające się głównie na skosach I sufitach. Występują one najczęściej w miejscach, gdzie mamy do czynienia z mostkami termicznymi. W odnalezieniu takich miejsc pomaga badanie kamerą termowizyjną, która bez problemu wskaże, którędy ucieka najwięcej ciepła. Badanie kamerą termowizyjną w połączeniu z naprawą ocieplenia poddasza to skuteczne rozwiązanie na wysokie koszty ogrzewania.